Konjiški Lioni so to leto že petnajstič zapored pokroviteljii in organizatorji akcije Plakat miru, ki se odvija v sklopu 31. Lions mednarodnega natečaja za mirovni plakat 2018-2019 z naslovom: “Kindness Matters – Bodimo prijazni!”
S Plakatom miru Lioni spodbujajo otroke, da razmišljajo in se likovno izražajo o miru, prijateljstvu in sožitju med vsemi ljudmi na svetu.

Na natečaju so s svojimi likovnimi deli sodelovali tudi učenci NIS 4., 6. in 7. razreda pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti Darje Ravnik. Slika Aidana Oroža je bila med vsemi šolskimi izbrana za nadaljnje tekmovanje in nagrajena s priznanjem.

Razstava del iz vseh šestih sodelujočih osnovnih šol bo na ogled do 12. novembra v avli Doma kulture v Sl. Konjicah.