Šola v naravi predstavlja preneseno učno – vzgojno dejavnost v novo okolje. Pri tej obliki se najbolj prepletajo vse vsebine posebno vzgojno izobraževalnega programa.

Osnovni namen je omogočiti učencem, da v novem okolju opravljajo aktivnosti, ki pozitivno vplivajo na njih in jim nudijo čim več zadovoljstva.

Od 5. – 9. novembra 2012 je bila za učence PPVI organizirana šola v naravi. Tudi letos so nam pri organizaciji z veliko mero posluha prisluhnili na OZRK Sl. Konjice.

Učenci so spoznavali primorska mesta, utrjevali snov o značilnostih mesta, spoznavali primorski svet, spoznavali in nabirali dišavnice in začimbe, razvijali cilje razvoja samostojnosti, ne nazadnje pa osvajali spretnosti v vodi.

Irena Pečovnik