ODNOS MLADIH DO ZDRAVE PREHRANE

Otroci v času najstništva hitro rastejo. Zraste vse, kar vidimo, pa tudi vse česar ne vidimo. V nekaj letih se naša masa telesa podvoji. Ob enem se naše telo neprestano obnavlja. Zato še zlasti v obdobju najstništva potrebujemo zadostne količine kakovostne hrane, ker ni vseeno, kaj jemo. Tako učitelji kot starši lahko vplivamo na zdravje otrok, saj odgovornost za ohranjanje zdravja z uživanjem zdrave prehrane oblikujemo vsi tisti, ki sodelujemo v procesu vzgoje otroka. Predvsem je potrebno dati večji poudarek osveščenosti in poučenosti staršev in otrok. Ker otroci malo posegajo po sadju in zelenjavi, jih moramo že v vrtcu, šoli in v domačem okolju motivirati na različne načine. Otrokom moramo spregovoriti, predstaviti in prikazati na zanimiv način pomen uživanja zdrave in raznolike prehrane, še zlasti sadja in zelenjave. Tako bodo sami spoznali, kaj je zdravo in kaj ne, kaj je dobro za njihovo rast in razvoj. Omogočiti jim moramo, da bodo imeli le-to na razpolago vsak dan, na vidnem mestu in na dosegu rok. Z raznolikimi dejavnostmi moramo otroke spodbuditi k skrbi za lastno zdravje in dobro počutje.

Namen  ankete je ugotoviti, ali se naši otroci zavedajo pomena zdrave prehrane, ali otroci zaužijejo dovolj sadja in zelenjave ter če se zavedajo, da je za zdravje in dobro počutje potrebna tudi telesna dejavnost in dovolj spanja. V anketi je sodelovalo 18 otrok, od tega je bila ena anketa nepopolna.

Učenci PPVI-ja pri vlaganju paprike

Andreja Rečnik