Na šoli smo imeli tehniški dan. Zjutraj smo prišli v šolo kot ponavadi.
Pozdravila nas je učiteljica, ki poučuje na Srednji šoli v Šentjurju. Predstavila nam je program izobraževanja za poklic slaščičar. Po predstavitvi nas je učiteljica razdelila v dve skupini. Prva skupina je grabila travnato površino pred šolo. Smeti smo vozili na kompostnik. Po malici sta se skupini zamenjali. V kuhinji smo oblikovali testo. Izdelovali smo pikapolonice, gobice, Raffaelo in kroglice, ki smo jih okrasili z marmelado.
Pri delu smo morali biti natančni in vztrajni. Ugotovili smo, da je delo slaščičarja zanimivo in ustvarjalno. Želimo, da bi tak dan še kdaj ponovili.
                                                                                                              Učenci 8. razreda

Pomagala sem pri oblikovanju pikapolonic. Iz testa marcipana, ki je bilo rdeče obarvano, sem oblikovala krila za pikapolonice. Pike smo naredili iz tekoče marmelade.
                                                                                                                               Jožica