Učenci 1., 3., 6., 7., 8. r. ter učenci PPVI-ja so v torek, 7. 10. 2014 izvedli naravoslovni dan na temo Sadovnjak.

Zjutraj smo se vsi skupaj zbrali v avli šole, kjer so se učenci seznanili s programom naravoslovnega dne. Nato smo se skupaj odpravili v bližnji sadovnjak, kjer nas je pričakal sadjar, gospod Kuk. Učenci so si ogledali sadovnjak in se ob vodenju sadjarja podrobno seznanili s sadovnjakom. Ogledali so si tudi hladilnico.

Po malici smo se razdelili po razredih in vsak razred je pripravljal različne sadne jedi. Učenci 3. in 6. razreda so pod vodstvom učiteljice Urške Kračun pripravili krhlje in sadna nabodala. V učilnici 7., 8. razreda so pri učiteljici Andreji Rečnik pripravili sadni kompot in izdelali sadno drevo – jablano. Učenci PPVI-ja so pod vodstvom Lilijane Rebernak pripravili jabolčni zavitek.

Po končanem delu so učenci v avli šole pripravili pogrinjke in razstavo sadnih dobrot.