Učenci predvidoma v 4. ali 5. razredu opravijo letno šolo v naravi. Odpravijo se v Izolo (skupaj z OŠ Pod goro) ali na Debeli Rtič (skupaj z učenci PPVI). V petih dneh urijo predvsem svoje veščine v različnih tehnikah plavanja, poleg tega pa spoznavajo drugačno okolje (rastlinstvo obmorske sveta, obmorska mesta, kultura, industrija,..), navezujejo nove stike in utrjujejo pa tudi znanje ostalih šolskih predmetov.
Učenci 6. ali 7. razreda opravijo zimsko šolo v naravi na Rogli. Skupaj z učenci OŠ Pod goro pet dni spoznavajo različne zimske radosti, seveda pa je v ospredju smučanje. Poleg spuščanja po belih strminah je najbolj zanimivo adrenalinsko sankanje, pa tudi nočni pohod, disko in aktivnosti v športni dvorani.