V petek, 16. 10. 2015, smo obiskali posestvo Šeško v Socki, kjer izvajajo terapije s pomočjo konj. Imajo pokrit in zunanji prostor ter terapevtsko kobilico Pollo in konja Justyja. Učenci so si najprej ogledali hlev, konje, posestvo in zunanje prostore. Nato so pozdravili in spoznali kobilico Pollo, jo božali in nazadnje po jahališču ob pomoči vodnika brez sedla zajahali samostojno ali ob pomoči.

Terapija s pomočjo konja pomeni terapijo ob konju, na konju in s konjem. Prilagojena je otroku glede na njegove motnje in težave, potrebe in sposobnosti. Celostni stik s konjem spodbuja vsa otrokova čutila in omogoča multisenzorno učenje. Za otroke s posebnimi potrebami ima funkcionalni, pedagoški in psihološki pomen.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji slik pod Terapija s pomočjo konja.