V četrtek, 26. januarja, smo se nekateri učenci PPVI in NIS v Domu kulture udeležili 9. mednarodnega festivala podvodnega filma in fotografije Sprehodi pod morjem.
Najprej smo se udobno namestili v dvorani, kjer smo si ogledali izbrane kratke filme; opazovali smo barvne korale, spoznali redko ptico, videli, da človek z nepremišljenim nakupom plastičnih izdelkov uničuje življenjski prostor živali (in sebe), se čudili ob ”glasovih” rib (da, tudi one se pogovarjajo med sabo) in spremljali napeto tekmo za življenje hutije in plenilca krokodila.
Po koncu smo se ustavili še v preddverju, kjer so bile razstavljene najboljše risbe z likovnega natečaja Sprehodi pod morjem.
Ena izmed njih pripada tudi učencu naše šole, Aidanu Orožu. Na njegov dosežek (na razpis je prispelo več kot 1000 del otrok iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Bosne in Hercegovine, Črne Gore) smo zelo ponosni in mu še enkrat iskreno čestitamo!

slika 2 slika 4slika 6 slika 5