Včeraj, 20. 10. 2018, smo imeli že drugo delovno soboto v tem šolskem letu. Glede na to, da je oktober označen za mesec požarne varnosti, smo izvedli vajo evakuacije.

Učenci so po demonstraciji oživljanja z defibrilatorjem, ki sta jo izvedli članici OZRK Sl. Konjice, odšli v razrede, kjer so si ogledali kratke filmčke o naravnih nesrečah. Med ogledom jih je presenetil znak za alarm in učenci so v spremstvu učiteljev v dobri minuti zapustili šolske prostore ter se zbrali na zbirnem mestu. Po pregledu prisotnih in pregledu prostorov, ki so ga izvedli člani PGD Slovenske Konjice, so v učilnicah nadaljevali s pogovorom in ogledi filmov.
Kasneje so si na OŠ pod goro ogledali še predstavitve služb za pomoč pri naravnih nesrečah: gasilcev, reševalcev, policistov, službe civilne zaščite in slovenske vojske.

IMG_9028 IMG_9029 IMG_9032 IMG_9033 IMG_9035 IMG_9040