Zadnji šolski dan smo se poslavljali od šole ter se veselili dolgih, vročih in brezskrbnih počitnic. A vse kar je lepo, hitro mine in kaj kmalu smo se 1. septembra 2023, zopet nasmejani vrnili v šolske klopi. Letos bo novo znanje in izkušnje nabiralo kar 44 učencev, od tega so nekateri učenci to leto prvič prestopili šolski prag. Lepo in sončno vreme je pripomoglo, da so se učenci ob budilki zbudili prej, kot med počitnicami ter se pogumno odpravili proti šoli. Učitelji smo za njih pripravili sprejem, obiskala nas je tudi ravnateljica, gospa Darja Ravnik. Vodja enote V parku, gospa Suzana Kline, je učence ter vse zaposlene lepo pozdravila ter zaželela lepo ter znanja in veselja polno šolsko leto. Vse najboljše pa smo zaželeli tudi vsem učencem, ki so med počitnicami praznovali rojstni dan, ob tej priložnosti pa smo se posladkali s torto. Da bi prvošolčkom še polepšali dan, sta učiteljici pripravili kratko predstavo, v kateri mama ovca svoji hčerki Mii pove staro skrivnost; skrivnost poljubljene roke. Kakšna je ta skrivnost pa vam lahko zaupajo naši prvošolčki.