V septembru 2023 so se 4 učenci šole (Lan Mark in Neža iz PPVI 3 ter Rihana in Klementina iz NIS 7. r.) z dvema spremljevalkama ( Irena P. in Iva R.) udeležili 7-dnevne regate jadranja v okviru mednarodne flote Mirno morje 2023. Skiper je bil tudi to leto Aleksander Polutnik, na jadrnici pa se nam je pridružila še novinarka TV SLO Jasna Tepina.
Glavni organizator slovenskih ekip je bil zavod Mirno morje Maribor. V letošnji izvedbi je iz različnih marin Hrvaške na območju srednje Dalmacije izplulo kar 95 jadrnic – 18 iz Slovenije, vse z istimi nameni – širiti mir, razumevanje drugačnosti, solidarnost ter medsebojno pomoč in spoštovanje.

Matična marina šolske ekipe je bila Kaštela pri Splitu. Pluli smo med otoki Šolta, Hvar, Brač in mestom Kaštela.
Učenci so med jadranjem pridobivali nove socialne veščine, delovne navade, spoznali delo na jadrnici, utrdili znanje plavanja in se neizmerno zabavali. Sponzorji letošnje šolske ekipe so bili Humanitarno društvo Lions klub Konjice, Lions klub Konjice Vita, Weiler Abrasives Zreče in Kostroj Slovenske Konjice.